środa, 29 lipca 2015

Pośmiertny uścisk - SPADEK

Masz pragnienie przygód lub niezwykłych podróży? Pociągają cię tajemnicze lochy czy ukryte skarby przez dziesięciolecia czekające na znalazcę?



Pośmiertny uścisk” to utrzymana w żartobliwym tonie, trzytomowa powieść opowiadająca o przygodach dojrzałego małżeństwa Marka i Tereski, które zakończyło rozdział swojego życia poświęcony wychowaniu potomstwa. Dzieci dorosły i rozpierzchły po świecie, więc bohaterowie dają się ponieść splotom okoliczności wiodących ich ku zapomnianemu światu przygód, wplątując się w przeróżne, w tym kryminalne, historie.
Kazimierz Stachowicz – urodzony w 1955 r. na Pomorzu fizyk i informatyk. Przez ponad trzydzieści lat był nauczycielem w szkołach średnich realizując jednocześnie liczne projekty z zakresu szkoleń komputerowych, baz danych oraz e-learningu. Po przejściu na wcześniejszą emeryturę postanowił spróbować swoich sił na niwie literackiej, czego wynikiem jest między innymi trzyczęściowy „Pośmiertny uścisk”.
To pierwsza z trzech części przygód małżeństwa roztrzepanej, ale rezolutnej Tereski i popadającego w rozliczne perypetie Marka.
Część druga to „Pośmiertny uścisk. Haunebu”.
Część trzecia - „Pośmiertny uścisk. Nuunen”.
Uwielbiasz stare dokumenty i opowieści przekazywane z ust do ust? Intrygują Cię kryminalne zagadki? A może lubisz dreszczyk emocji wobec nieznanego? Jeżeli tak, to ta książka jest dla Ciebie.


Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki

Pamięć

Jest to opowieść o dziewczynie z "defektem" pamięci powodującym nawrót wspomnień z poprzednich wcieleń. W wieku około osiemnastu lat następuje przebudzenie. Książka zaczyna się takim właśnie momentem w życiu Vanessy. Dziewczyna, pamiętając wiele wstecznych inkarnacji, poszukuje sensu w codzienności i wieczności jednocześnie. Niestety jej obecna rodzina (matka, ojciec, brat) nie są w stanie zrozumieć jej przypadłości. Bohaterka ma świadomość, że nie jest jedyną osobą posiadającą ten, może niezbyt pożądany, dar. Przeznaczenie każe jej w każdym wcieleniu odszukać i uratować jej ponadwcieleniową siostrę. Nauczona doświadczeniami z poprzednich żyć potrafi już zabezpieczyć się materialnie na kolejne wcielenia. Ale czy wszystko da się przewidzieć? Ten sam imperatyw, z którym Vanessą odnajduje i usiłuje ochronić siostrę, inne osoby pcha w kierunku unicestwienia jej bliskich. Czy możliwe jest ocalenie wszystkich, na którym jej zależy? Jak odnaleźć sens kolejnych inkarnacji? Jak osiągnąć spokój w obecnym życiu i na zawsze?
Dariusz Kuklis poświęcił sporo czasu na przygotowanie materiałów do tej książki. Zgłębiał teorie inkarnacji. Akcja książki jest dynamiczna i spójna. W efekcie trudno się od niej oderwać. „Pamięć” jest debiutem literackim Autora.

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-ebooki

Gang Młotkarzy...

Fakty i zdarzenia opisane w książce, wydarzyły się naprawdę. O chłopakach tworzących „Gang Młotkarzy” rozpisywały się prawie wszystkie gazety. O napadach grupy informowała również telewizja, a „Super Wizjer” w TVN poświęcił tej sprawie głośny reportaż.

Swoją książkę Autor przedstawia w następujący sposób: „… Historia, którą chcę wam opowiedzieć przelewając myśli na kartki książki, (co tak naprawdę wydarzyło się w tamtym czasie, podkreślam w tamtym czasie, a przede wszystkim dlaczego do tego doszło) to prawdę mówiąc dokument z dodatkiem sensacji i lekkim posmakiem przygody. Napisałem to będąc w Zakładzie Karnym w Czarnem, a ukończyłem w Oddziale Zamkniętym Dobrowo przy Areszcie Śledczym w Koszalinie. To właśnie tam, mając dużo czasu na przemyślenia, narodził się pomysł opisania pewnego etapu mojego życia…”
Pomysł napisania książki zrodził się w Zakładzie Karnym. Głównym celem powstania książki była prywatna resocjalizacja Autora. Opisana historia ma również za zadanie przestrzec młodzież przed popełnianiem przestępstw oraz nieuchronnością kary. Autor potrafił całkowicie się otworzyć i przelać swoje smutne przeżycia na papier.

Zapoznaj się z darmowym fragmentem



Książka dostępna w formatach: Format-papierowy_ebooki

Złodzieje wina

Smutna popegeerowska wieś. Rzeczywistość popegeerowskiej wsi nie jest jednak sielanką, mimo że okolica piękna, z mikroklimatem. Ludzie mieszkają w rozsypujących się domach. W tak małych społecznościach panują inne zasady i istnieją inne klasy społeczne niż w mieście. Smutni mężczyźni, których jedyną rozrywka jest picie pod jedynym we wsi sklepem. Z pomocą alkoholu rozpraszają beznadzieję życia. W świat tych „złodziei wina” wkrada się śmierć. Czym zawinili mieszkańcy wsi, że morderca systematycznie ich likwiduje? Czy zagadkę rozwikła Jaro przy pomocy tajemniczego Komendanta? Historia ma korzenie w czasach II wojny światowej. Ale kto pamięta tamte czasy i tamtych ludzi? Sprawy przybierają dla Jaro zły obrót. Czy to właśnie on jest mordercą? Czy może stał się kozłem ofiarnym w porachunkach z przeszłości? Na wszystkie te pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w książce Karola Dere "Złodzieje wina", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Witanet.

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-ebooki

Wszystkie bitwy pod Gruszką.

W tej książce Autor wraca do czasów międzywojennych oraz okresu II wojny światowej, widzianej oczyma rodziny Józefa Ciszka, chłopa z miejscowości Gruszka, ale także żołnierza carskiej żandarmerii, przymusowo wcielonego do carskiego wojska tuż przed wybuchem I wojny światowej. Pięć lat służby w rosyjskiej żandarmerii, którą odbywał w różnych regionach carskiego imperium, Józef dobrowolnie przedłużył sobie o dalsze dwa lata, chcąc zobaczyć, jak powstaje nowe polskie wojsko, w którym nigdy nie dane było mu służyć. Przez tę decyzję został znowu wplątany w wojnę polsko-bolszewicką, i znów w szeregach żandarmerii, w której posiadał ogromne doświadczenie. Po powrocie do domu, jego rodzice organizują wioskowe darcie pierza, by dyskretnie zapoznać syna z wolnymi pannami z okolicy. W czasie imprezy Józef rozpoznaje dawną koleżankę dziecięcych zabaw, tańców i ... pasania krów – Stanisławę. Jest już dorosłą kobietą, a nazywa się tak samo jak Józef, choć nie są spokrewnieni. Rodzice Stanisławy (Jan i Wiktoria) są znachorami i prowadzą wiejską poradnię lekarską. Józef zaczyna spotykać się ze Stasią, w końcu pobierają się. Wracając z wojska, Józef prosił Matkę Boską o żonę i o dzieci, ale tylko o dziewczynki, aby nigdy nie poszły do wojska. W okresie II wojny światowej Józef jest zmuszony polować na dziką zwierzynę, aby zdobyć mięso, bo prawie cały plon z gospodarstwa zabierają przymusowe kontyngenty. Stanisława zajmuje się handlem i rozprowadza tzw. siny kamień, wynalazek jej matki, stanowiący lekarstwo na oczy. Od 1943 roku dom Józefa, leżący na całkowitym uboczu odwiedzają partyzanci różnych ugrupowań, z czasem dom staje się trwałą bazą ludzi z GL i AL. W czasie bitwy pod Gruszką, największej bitwy partyzanckiej w kraju, zabudowania rodziny Józefa płoną po raz drugi. Po spaleniu rodzina znajduje wolny pokój u znajomej w sąsiedniej wsi.
Drugi wątek to losy młodego polskiego chłopca, który zakochał się w córce niemieckiego osadnika z okolic Łopuszna. Ich nieszczęsna, niewczesna i podła w gruncie rzeczy miłość mogła mieć zupełnie inny przebieg w spokojnych czasach. Niestety, w czasie wojny, dawni kochankowie stają po przeciwnych stronach barykady.
Władysław Waldemar Maciążek urodził się w 1956 roku w Radoszycach. Wychowywał się w chłopskiej rodzinie w miejscowości Gruszka, w gminie Radoszyce, na ziemi kieleckiej. W pobliskim Jóźwikowie skończył szkołę podstawową, a następnie Technikum Elektroniczne w Zduńskiej Woli. Kilka miesięcy pracował jako elektronik, później przyjęty do kompanii konwojowej w KM MO Kielce. W następnych latach pracował w WUSW Kielce i KWP Kielce, w pionach kryminalnych i wspomagających. W 1997 roku ukończył WSO Szczytno. W 2006 roku odszedł na emeryturę policyjną, dorabiając jeszcze w służbach ochrony i jako redaktor w wydawnictwie biograficznym. Na emeryturze zajął się pisaniem, porządkując młodzieńcze plany literackie i poetyckie. Zbeletryzowana powieść „Wszystkie bitwy pod Gruszką” jest debiutem literackim autora.

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

Książka dostępna w formatach: Format-ebooki